vestuvių planavimo ir dekoravimo studija
dirbame visoje lietuvoje
Tel. +370 612 02010
+370 647 04466

IŠSISKYRUSIŲ TĖVŲ DILEMA

Nors ir kaip būtų liūdna, šiais laikais ne visos šeimos susideda iš dviejų tėvų ir jų vaikų. Dauguma nuotakų susiduria su dilemomis, kurį iš tėvų- biologinį tėvą ar įtėvį pasirinkti palydėjimui prie altoriaus, ar kviesti naujuosius tėvų partnerius į vestuves ir pan.  Štai keletas sprendimo būdų, kaip susidoroti su iškilusiomis bėdomis:

Dilema nr. 1 – du jaunosios tėvai

Jei Jūs vienodai artima tiek savo biologiniam tėvui, tiek įtėviui, gali kilti sunkumų pasirenkant kuris iš jų turėtų atlikti tėvo pareigas per vestuves. Jei jie abu gerai sutaria, galima paprašyti, kad tai padarytų abu. Tačiau jei tai nėra įmanoma, galima rinktis ir netradicinį variantą – paprašyti mamos ar brolio, jog Jus palydėtų prie altoriaus.

Galima paprašyti savo tėvų, jog jie pareigas pasidalintų – tegul vienas palydi prie altoriaus, kitas sako kalbą per priėmimą. Jeigu vienas iš tėvų dengia vestuvių sąskaitą, reiktų būtent jam ir palikti apsisprendimą, ką jis nori daryti. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad tokiu atvėju kitas tėvas turi likti nuošalyje ar apskritai būti nepakviestas į vestuves.

issiskyrusiu_dilema4

Jei rengiate sveikinimų ceremoniją, reikia įtraukti abu tėvus į ją, arba išvis nė vieno. Ypatingai paini situacija – tėvo ir dukros šokis. Žinoma, šokti galima su abiem tėvais, tačiau iškart kyla klausimas, kam tektų garbė būti pirmąjam. Lengviausias kelias – apskritai nerengti oficialaus šokio; tiesiog susikoncentruokite ties šokiu su jaunuoju, o su tėvais galite sušokti vėliau, kada tik panorėsite.

Jei visgi nepavyksta išnarplioti šios situacijos, ir įtraukti abiejų tėvų į vestuvinį scenarijų tiesiog neįmanoma, pasikalbėkite su jais. Jei jų santykiai nėra ypatingai blogi, jie greičiausiai jus supras ir padarys ką tik gali siekdami prisitakyti ir nesugadinti Jums svarbios dienos.

Dilema nr. 2 – naujų tėvų partnerių kvietimas į vestuves

Jei Jūsų tėvai tik neseniai išsiskyrė, gali būti sunku išsiaiškinti ar reikia kviesti jų naująsias antrąsias puses į vestuves. Tai ypatingai sunku, jei kuris nors iš naujų partnerių turėjo įtakos Jūsų tėvų skyryboms, ar jei vienas tėvų atrado naują meilę, o kitas vis dar vienišas.

Šios problemos sprendimas tiesiogiai priklauso nuo Jūsų šeimyninės situacijos. Pavyzdžiui, jei Jūsų tėvas paliko mamą dėl kitos moters, gali atrodyti nepagarba kviesti jo naują draugę. Galbūt geriausia ją pakviesti tik į priėmimą vakare – Jūsų mama išbus visą dieną nesusitikus su ja. Bet kuriuo atveju, kilusius nesklandumus bei abejones būtina aptarti su visomis pusėmis, dauguma jų bus pasiryžę prisitaikyti ir neapsunkins situacijos.

TM_200

Tačiau, jei visgi Jūsų tėvai nesiruošia taikstytis, elkitės taip, kaip Jums atrodo geriausia. Sakykime, Jūs norite pakviesti naują mamos draugą į vestuves, tačiau tėvas griežtai atsisako dengti vestuvių išlaidas – tuomet gal geriau rengti kuklesnes vestuves.

Vestuvių šventė- tai ypatinga Jūsų diena, tad svarbu išsaugoti galimybę kviesti ką tik norite, nejaučiant perdėto šeimos spaudimo.

Linkėjimai,

Kristina

You are here: SKAITINIAI IŠSISKYRUSIŲ TĖVŲ DILEMA