WEDDING PLANNING AND DECORATING STUDIO

lithuania and worldwide
No. +370 612 02010
+370 647 04466

VESTUVIŲ VEDĖJAS: KAIP IŠSIRINKTI?

Profesionalus renginių vedėjas – tai ne tik tas asmuo, kuris sugeba sakyti įdomius, reikšmingus tostus, juokinti svečius, kviesti juos dalyvauti įvairiuose konkuruose ir žaidimuose.

Vestuvių planuotojai iš „Prestige Idea“ dalinasi patirtimi, kaip išsirinkti vestuvėms vedėją, atitiksiantį jūsų šventės nuotaiką ir sugebėsiantį atlikti svarbiausią funkciją – įtraukti į šventę visus dalyvius ir vadovauti linksmybėms.

Kiekvienas vedėjas turi savo metodų, kaip šį tikslą pasiekti. Tačiau yra ir bendros taisyklės  - pavyzdžiui, savalaikiškumas, ribų jautimas ir originalumas.  Todėl vestuvių vedėjas turi laikytis būsimųjų jaunavedžių ar jų į pagalbą pasitelktų vestuvių planuotojų paruošto šventės „maketo“, suderinti visus savo scenarijaus aspektus.

Profesionalus vedėjas iš anksto stengsis apie jaunuosius susirinkti kuo daugiau informacijos – apie jų pažintį, santykių vystymąsi, įdomias biografijos detales, pomėgius.  Viena vertus, tai padės geriau suvokti jaunųjų norus, pasaulėžiūrą. Be to, padės sukurti šventės metu draugiškesnę „senų pažįstamų“ atmosferą.

Pirmojo susitikimo su vedėju metu nereikalaukite iš karto vestuvinių linksmybių scenarijaus. Pakaks, jeigu atsakysite sau į klausimą, ar tikrai jums šis vedėjas patiko iš pirmo žvilgsnio, ar jis kelia pasitikėjimą, ar sudarė įspūdį, jog yra patyręs savo srities profesionalas.

Jeigu vedėjas žada jūsų vestuvėms paruošti originalų ir smagų šventės scenarijų, sakydamas, kad nudžiugins visus įdomiais konkursais, verta susimąstyti. Profesionalai niekada nežada, nieko neslepia, derina visas detales su jaunaisiais arba jiems atstovaujančiais vestuvių planuotojais, stengiasi išpildyti visus užsakovo lūkesčius, siūlydamas vietoj netinkančių naujus variantus.

„Prestige Idea“ vestuvių planuotoja Kristina Pakalniškytė skuba pridurti: „Jeigu po šių patarimų vis dar baiminatės, kad svarbiausiai savo gyvenimo šventei galite pasirinkti netinkamą vedėją, stenkitės laikytis šio veiksmų plano:

1. Nuspręskite, kokią pinigų sumą galite skirti vestuvių vedėjui samdyti.  Aišku, jūs turite suprasti, kad profesionalus vedėjas negali kainuoti pigiai. O kad neapsišauti ir nepakviesti į vestuves neprofesionalaus, bet brangaus vedėjo, jums visada gali padėti „Prestide Idea“ specialistai.

2. Apgalvokite, ar norite vedėjo vyro, ar moters.

3. Sudarykite pretendentų sąrašą, pasinaudodami pažįstamų rekomendacijomis ar „Prestige Idea“ duomenų baze. Sąraše būtina pasižymėti vedėjo vardą ir pavardę, kontaktinę informaciją, kainą.

4. Pirmo susitikimo metu vedėjui būtina užduoti šiuos klausimus:

  • Kiek ilgai per vestuves dirba vedėjas: ribotą laiką, ar kol šventės vietoje yra bent vienas svečias;
  • Ar reikalinga primokėti už papildomas darbo valandas;
  • Kokius konkursus (bent 3-4) vedėjas gali pasiūlyti. Jeigu jis pasiūlys konkursą su rūbų džiovinimo sagteliais ar „Laimės šulinį“, vadinasi, jis beviltiškai atsilikęs nuo gyvenimo;
  • Kaip vedėjas užims vestuvėse dalyvausiančius vaikus (jei tokių bus), arba kaip užims skirtingų tikėjimų, tautybių svečius;
  • Paprašykite ekspromtu įvardinti galimą jūsų šventės scenarijų su svarbiausiais akcentais;
  • Pasidomėkite, kaip vedėjas bendradarbiauja su į vestuves kviečiamais animatoriais, muzikantais, didžėjais;
  • Prieš kiek laiko iki vestuvių būtina vedėją užsisakyti, ar reikalingas avansas; 

5. Būtinai pasižiūrėkite bent vieną vaizdo įrašą: dauguma profesionalių vedėjų galės suteikti jums pageidaujamą video medžiagą.

6. Bendraudami su vedėju, atkreipkite dėmesį, ar gera jo dikcija, ar sugeba jis gražiai, etiškai reikšti mintis, įvertinkite vedėjo išvaizdą.

Idealu, jeigu išsirinksite tokį vedėją, kuris atitiks būtent jūsų lūkesčius.

vv3

You are here: BLOG VESTUVIŲ VEDĖJAS: KAIP IŠSIRINKTI?