WEDDING PLANNING AND DECORATING STUDIO

lithuania and worldwide
No. +370 612 02010
+370 647 04466

KODĖL PROFESIONALŪS FOTOGRAFAI GERESNIS PASIRINKIMAS?

Kodėl turėčiau samdyti profesionalų fotografą šiai progai?

Jei pats esate savo srities profesionalas, tuomet žinote, kad jūsų darbo geriau už jus mėgėjas nepadarys. Lygiai taip pat yra ir su fotografija. Žinoma, skaitmeninių fotografijų amžius leido visiems – jūsų vaikystės draugui ar dėdei tapti fotografais mėgėjais. Tačiau, kad ir kokie „protingi“ būtų skaitmeniniai fotoaparatai, mėgėjas net ir su naujausiu skaitmeniniu fotoaparatu neatstos didelę patirtį turinčio menininko. Trumpiau tariant, samdydami profesionalą, jūs nesamdote žmogaus su brangiausiu fotoaparatu. Jūs samdote žmogų, kuris žino, kaip padaryti geriausią nuotrauką, kurią visi pastebės. Tačiau svarbiausia, jūs samdote specialistą, kuris nufotografuos jus (ar jūsų norimą objektą) taip, kad nuotrauka atitiktų jūsų, o ne kieno nors kito viziją.

fotogidas-apie-profesionalų fotografą 3

Kodėl profesionalūs fotografai tokie brangūs?

 Kai pasamdote profesionalų fotografą, tuomet apmokate ne vien jo laiką - į jūsų mokamą sumą įeina:

  •  Kūrybiškumas ir patirtis.
  •  Punktualumas – jūs galutinį nuotraukų variantą gaunate sutartu laiko po fotosesijos.
  •  Išlaidos susijusios su fotografijų pagaminimu.
  •  Išlaidos susijusios su technikos susidėvėjimu.

 fotogidas-apie-profesionalų fotografą 1

Tačiau ar skaitmeninės fotografijos neturėtų būti pigesnės?

Per pastarąjį dešimtmetį skaitmeninės technologijos įvykdė tikrą revoliuciją fotografijos pasaulyje. Ir nors mes galime ilgėtis įstabių baltai juodų nuotraukų, tačiau fotografijos skaitmeniniu formatu turi daugybę privalumų. Fotografai ir jų klientai gali pastebėti klaidas fotosesijos metu, fotografijas lengviau retušuoti ir klientas jas gauna greičiau, taip pat padidėjo galimybės fotografuoti vietose su mažiau šviesos. Tačiau štai ir keistoji dalis – mėgėjams fotografuoti skaitmeniniu būdu dažnai yra pigiau, tačiau profesionalams – ne. Taip yra dėl kelių priežasčių:

  • Nuolat besikeičiančios technologijos. Prieš keletą dešimtmečių fotografai galėjo tikėtis, kad jų fotoaparatas ir tamsiojo kambario įranga jam tarnaus nuo penkerių iki dvidešimties metų. Tačiau šiandien, dėl technologijų tobulėjimo ir poreikio nuolatos atnaujinti fizinę įrangą bei kompiuterines programas, fotografai turi investuoti didelius pinigus į tai, kad išliktų konkurencingi.
  • Fotografo laikas. Keista, tačiau fotografuojant skaitmeniniu būdu, darbas su nuotraukų retušavimu po fotosesijos užima net daugiau laiko, nei pati fotosesija, o tai atsispindi kainoje.
  • Greito rezultato troškimas. Klientai dažnai nori turėti nuotraukas jau po kelių dienų. Natūralu, kad gerą darbą padaryti greitai yra sunkiau, todėl rezultatas atsispindi kainoje.

Apibendrinant reikėtų pasakyti, kad jei jūs mėgaujatės geros kokybės nuotraukomis, tuomet jums tikrai reikėtų samdyti profesionalius fotografus, nes tokiu būdu būsite užtikrintas geriausiu įmanomu rezultatu. 

Parengė: www.fotogidas.lt

Nuotraukos: www.fotogidas.lt 

 

You are here: BLOG KODĖL PROFESIONALŪS FOTOGRAFAI GERESNIS PASIRINKIMAS?