vestuvių planavimo ir dekoravimo studija
dirbame visoje lietuvoje
Tel. +370 612 02010
+370 647 04466

NUOTAKA IR MAMA- KAIP IŠGYVENTI VESTUVIŲ LAUKIMĄ

Nors dukters vestuvės yra kažkas neapčiuopiamo mamai, tačiau planuojama santuoka gali stipriai ją paveikti. Vienos mamos siekia perimti planavimo veiklą ir reikalauja leisti organizuoti viską- pradedant nuotakos suknele, baigiant  svečių sąrašu; kitos - panikuoja ir siekia būti dėmesio centre net vestuvių dieną.

Apimtis, kuria mama įtraukiama į šventės planavimą dažniausiai yra susijusi su tarpusavio santykiais, t.y. kiek artimos esate viena kitai. Yra mamų, kurios save įsivaizduoja pagrindine šventinio vakaro šeimininke, vedėja, o siekis suorganizuoti nuostabų vakarėlį dažnai priveda prie daugybės nereikalingų diskusijų ir nesibaigiančio streso.

Pateiksime keletą patarimų, kurių dėka jūsų mama jausis dalyvaujanti vestuvių planavimo procese.

 IMG_05591

Paskirkite mamai konkrečią užduotį

Nuspręskite dėl vieno kurio nors aspekto, kuriuo galėtų pasirūpinti jūsų mama ir suteikite jai laisvę priimti sprendimus. Tikėtina - tai  atitrauks ją nuo visų kitų jūsų priimamų sprendimų. Nesvarbu, ar tai kvietimai, gėlės, ar vestuvinis tortas, įsitikinkite, kad tam aspektui neteikiate didelės reikšmės, priešingu atveju leisdamos savo mamai organizuoti itin reikšmingą jums vestuvių dalį ar aspektą, tik sukelsite daugiau nesusipratimų arba neišvengsite aštrių konfliktų.

Svečių sąrašą aptarkite jau pirmajame vestuvių planavimo etape

Kai kurios mamos mano, kad būtent jos turi sudaryti jūsų svečių sąrašą, nepamiršdamos įtraukti didžiosios dalies giminaičių bei šeimos draugų, tačiau praleisdamos jūsų kolegas ar  itin artimus draugus. Tokiu atveju derėtų sudaryti du sąrašus – vieną sudarykite jūs, o kitą tegul sudaro jūsų mama. Tuomet susėskite ir juos palyginkite. Kartu nuspręskite, ką pakviesti būtina, o dėl likusių svečių tiesiog teks ieškoti kompromisų.

Teiraukitės mamos nuomonės kiekviename planavimo žingsnyje

Nuolatiniai pokalbiai apie vestuves leis jūsų mamai jaustis įtrauktai į jūsų priimamus sprendimus. Klauskite jos nuomonės ir patarimo dėl vykdomų vestuvinių planų ir nepamirškite jos informuoti apie sprendimus, kuriuos priimate.

Įtraukite mamą planuojant biudžetą, ypač jei ji prie jo prisideda

Jei jūs iš tų porų, kurios dar laikosi tam tikrų tradicijų ir  šeima moka už vestuves, derėtų ir juos įtraukti į sprendimų priėmimą, natūralu, kad jiems įdomu žinoti, kur leidžiami pinigai. Jau pačioje pradžioje reikėtų pakalbėti apie preliminarius biudžeto rėmus bei tuos aspektus, kuriuos manote, jog viršysite, ir vietas, kur numatote taupyti.

IMG_03851 IMG_04381

Padėkite mamai išsirinkti šventinę aprangą

Be suknelės, kurią ji dėvėjo per savo pačios vestuves, nuotakos mamos apranga bus svarbiausia, kurią kada nors ji pirko. Suplanuokite visą dieną, ar net savaitgalį ir eikite apsipirkti kartu. Padėkite surasti tokią suknelę, su kuria mama jausis savimi pasitikinti ir stilinga.

Ji neturi dėvėti tos pačios spalvos aprangos kaip pamergės, bet įsitikinkite, kad mamos apranga papildo vestuvių spalvų paletę, nes ji bus daugumoje jūsų vestuvių nuotraukų. Daugeliui mamų kyla pagunda pabandyti kažką, ko įprastai jos nedėvi, bet pasirinkta tinkama apranga leis mėgautis svarbiausia jūsų diena.

Raskite būdą, kaip pasakyti ačiū

Nesvarbu, ar jūs padėkosite mamai vestuvių dieną su gėlėmis, ar tai bus tik mažas ačiū ar dovana šeimyninės vakarienės metu, suraskite būdą, kaip pasakyti ačiū ir parodyti, kad vertinate pastangas ir indėlį į jūsų vestuves.

Dukters vestuvių laukimas gali tapti nelengvu etapu jos gyvenime. Net jei ir neperleisite visiškos sprendimų priėmimo atsakomybės, būkite tikros, kad ji žino, jog vertinate jos pastangas.

 

Linkėjimai,

Kristina

Foto: Žaneta Plečkaitienė

Komentarai 

 
#6 doqeoqexejure 2020-09-18 00:27
Buy Amoxil: http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ Amoxicillin 500mg Capsules dsx.fpug.prestigeidea.lt.caa.sg http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
 
 
#5 qalehinix 2020-09-18 00:03
Amoxicillin Online: http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ Amoxicillin 500mg Capsules ywi.pyfp.prestigeidea.lt.rct.io http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
 
 
#4 Skaitytoja 2013-04-03 17:29
Geriausia, kai tevai nesikisa.
 
 
#3 Agne 2013-04-03 17:03
Mano mama iki vestuviu buvo tikras kosmaras.
 
 
#2 Vita 2013-03-12 22:18
kaip tik buvo kilusi mintis, ar visos mamos taip kisasi i sita procesa :))
 
 
#1 Alina 2013-03-02 11:05
Labai grazios foto :)
 

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti

Jūs esate čia: SKAITINIAI NUOTAKA IR MAMA- KAIP IŠGYVENTI VESTUVIŲ LAUKIMĄ