vestuvių planavimo ir dekoravimo studija
dirbame visoje lietuvoje
Tel. +370 612 02010
+370 647 04466

VESTUVIŲ BIUDŽETAS: KAIP SUTAUPYTI?

Dažną vestuves planuojančią porą kamuoja klausimas, ar jų turimas biudžetas yra pakankamas, ir kaip sutaupyti.

Biudžeto planavimo etape svarbu įvertinti poros lūkesčius ir atitinkamai jų turimas pajamas. Dažniausiai atsitinka taip, kad norima įgyvendinti šventės vizija gerokai viršija planuojamą biudžetą. Tad pateiksime keletą patarimų, kaip sumažinti išlaidas ir sutaupyti neatsisakant  savo svajonių vestuvių.

Svečių sąrašas

Kruopščiai sudarykite svečių sąrašą. Nekvieskite kiekvieno pasitaikusio su kuriuo nebendravote penkerius metus, taip pat nesijauskite įsipareigoję pakviesti visus kolegas. Galite nurodyti, kad artimieji, draugai ir kiti svečiai kviečiami be vaikų. Turėkite mintyje, kad kiekvienas papildomas svečias gerokai patuštins piniginę.  Kalbame ne tik apie su maitinimu susijusias išlaidas, bet ir stalo korteles, dovanėles svečiams, papildomus dekoravimo elementus, ir apgyvendinimą. Kvieskite tik artimiausiaus giminaičius ir draugus.

1

Kvietimai

Paruošę elektroninius kvietimus, kuriuos svečiams galėsite išsiųsti  el. paštu, nemažai sutaupysite. Kaip bebūtų, spausdinti kvietimai, ypatingai orginalesnės jų versijos gali paploninti jūsų piniginę nuo 300 iki 1000Lt.  Pasitelkę dizainerio pagalbą galite sukurti ne mažiau orginalų kvietimą. O gal būsite itin kūrybingi ir pasigaminsite juos patys.

Savaitės diena

Pakeiskite savaitės dieną. Vis dar įprasta, kad vestuvės vyksta penktadieniais ir šeštadieniais. Tad natūralu, kad mažiau paklausiomis dienomis paslaugų teikėjai bus pasirengę jums pasiūlyti patrauklesnes kainas. Tikėtis dvigubai mažesnės kainos- beprasmiška, bet sutaupyti 10-15 procentų turimo biudžeto tikrai pavyks.

Šventės vieta

Būkite atviri sau. Jei  nuspręsti rinktis kelis kartus brangesnę šventės vietą nei galite sau leisti,tai gerokai viršys jūsų išlaidas. Renkantis vietą reikėtų atsižvelgti į kelis aspektus. Ar taikomas  salės nuomos mokestis? Tikrai galite rasti vietų, kuriose toks mokestis netaikomas. Ar yra galimybė patiems atsinešti bent dalį savo alkoholio? Jei tokios galimybės nėra, galbūt yra  taikomi palankesni įkainiai. Ar šventės vieta teikia maitinimo paslaugas? Išvažiuojami banketai įprastai kainuoja brangiau. Ar skaičiuojami viršvalandžiai? Jei taip - nuo kelintos valandos, ar taikomas valandinis įkainis, ar sutariama dėl bendros sumos. Būtinai pasiteiraukite, ar nėra papildomų mokesčių, apie kuriuos jūs turėtumete būti informuoti. Teisingai pasirinkta vieta- vienas iš pagrindinių rodiklių,  kurislemia šventės sėkmę, tad rinkitės atsakingai.

2

Bažnyčios dekoravimas

Atsisakykite ištaigingo bažnyčios dekoravimo. Pasirinkus jaukią  nedidelę bažnytėlę pakaks vos kelių apgalvotų akcentų, be to išvengsite spūsties, ir galbūt tą dieną būsite vienintelė nuotaka. Tuo tarpu didelėms bažnyčioms dekoruoti reikalingos didžiulės investicijos, kurios tikrai retai pateisina lūkesčius, bet gerokai apkarpo biudžetą.  

Prašykite pagalbos

Nesidrovėkite prašyti draugų pagalbos, tikrai ne vienas jų mielai sutiks padėti. Tokiu būdu išvengsite nereikalingų išlaidų. Jei draugų tarpe turite dizainerį- drąsiai prašykite kvietimo maketo, gal turite draugus, kurie gali pakonsultuoti valgiaraščio sudarymo klausimais, o gal kažkuris iš draugų puikiai dainuoja. Tai tik pagyvins jūsų šventę ir suteiks dar daugiau šilumos bei natūralumo.

pap2

Nors vestuves vis dar įprasta dažniausiai švęsti vasarą, vestuvės žiemą- taip pat gali būti ne mažiau patraukli idėja ir dar viena galimybė sutaupyti. Galite būti tikri, kad gausite patrauklesnius pasiūlymus iš šventės vietos, fotografo, transporto paslaugas teikiančios įmonės, vedėjo ir atlikėjų. Be to planavimo eigoje visada galite kreiptis į profesionalus, kurie pakonsultuos, kaip teisingai sudaryti biudžetą, kur galima sutaupyti, o kokioms paslaugoms reiktų skirti didesnę dalį biudžeto.

Visada išlikite kūrybingi ir nepamirškite, kad tą dieną svarbiausi esate jūs patys.

Linkėjimai,

Kristina

Foto: Mantas Janavičius, Eigirdas Scinskas, Sivakoff fotostudija.

 

Komentarai 

 
#3 Gintare 2014-01-15 17:30
mes savo vestuves planuojame ketvirtadieni, tai isties ir fotografai ir sodyba pasiule mazesnes kainas.
 
 
#2 Vaida 2014-01-09 13:11
Mes taip pat taupymo sumetimais siusime el. kvietimus.
 
 
#1 Lina 2014-01-03 18:40
Vestuves ziema labai grazu...
 

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti

Jūs esate čia: SKAITINIAI VESTUVIŲ BIUDŽETAS: KAIP SUTAUPYTI?