vestuvių planavimo ir dekoravimo studija
dirbame visoje lietuvoje
Tel. +370 612 02010
+370 647 04466

VESTUVĖS LIETUVOS DVARUOSE

Žurnale VESTUVĖS.lt kartu su kitais planuotojais ir fotografais dalinomės patirtimi ir rekomendacijomis, kokias vestuves dera kelti dvare, kuo ypatinga dvaro aplinka ir ką reikėtų žinoti.

Prestige Idea vestuvių planuotoja Kristina Pakalniškytė: „ atvykę apžiūrėti dvaro, reta pora, kuri nusprendžia savo šventę surengti kitur...“

Įprastai dvaras asocijuojasi su klasika, elegancija, romantika ir daugiamete istorija. Bet Lietuvoje yra ir bohemiško stiliaus dvarų, kurie diktuoja kitokią atmosferą- tai yra unikalumas, drąsa, nesuvaržymas ir autentika. Tad pobūvio stilius visų pirma prasideda nuo kiekvienos poros filosofijos.

4

Kiekvienas dvaras gali papasakoti savąją istoriją ir ne visų jų likimai vienodi. Nors prieš kelis dešimtmečius dauguma jų buvo apleisti ir nyko, dalis jų buvo prikelti antram gyvenimui. Restauruotais dvarais ėmė vis labiau domėtis romantiškai nusiteikusios poros. Jie tapo populiarūs.  Dvaras- ypatinga vieta, dažniausiai turinti nemažą teritoriją tinkamą priimti ir didesnį kiekį svečių. Tik, žinoma, įprastai ne dvarų salėse, dažniausiai jos talpina iki 50-60 svečių. Planuojantiems į šventę sukviesti daugiau svečių - prireiks paviljono. Ir ne tik jo. Papildomai turėsite pasirūpinti grindimis, prireikus ir kilimine danga, scena, apšvietimu, staliukais ir kėdėmis. Taip pat apgalvoti maitinimo tiekimo dalį ir šventės logistiką. Dvarų nuomos įkainiai nėra maži, tad minėtos papildomos išlaidos kartais išgąsdina poras. Susiduriama ir su apgyvendinimo problema, del kambarių trūkumo ne visada pavyksta komfortiškai apgyvendinti svečius. Kai kurie dvarai gausiai lankomi turistų, jų teritorijos ne  visada gali būti uždaromos kaip privačios.

7

Dvare patogu įgyvendinti idėją- visos paslaugos po vienu „stogu“. Netoliese esančioje koplytėlėje galėsite surengti ceremoniją, dvaro terasoje sukviesti svečius taurei šampano, mėgautis šventine vakariene ir tęsti šėliones iki paryčių.

Negalime paneigti ir to fakto, kad atvykus apžiūrėti dvaro, reta pora, kuri nusprendžia savo šventę surengti kitur. Ypatingai, jei tai mišri pora. Kas gi atsispirs dabartyje pajusti istorinę dvasią.

Prestige Idea rekomenduojami dvarai vestuvėms:

1.      Šešuolėlių dvaras, Širvintų rajonas. Vienas puošniausių ir gražiausių dvarų, į kurį visada jauku sugrįžti.

2.      Jakiškių dvaras, Mairoiniai, Joniškio rajonas. Unikalus bohemiškas dvaras, kuriame jaučiama itališka dvasia.

3.      Babtyno žemaitkiemio dvaras, Žemaitkiemis (Babtai). Žavi savo bohemiška autentika.

4.      Norviliškių pilis, Norviliškės. Unikali vieta istoriniu požiūriu.

5.      Užutrakio dvaro sodyba, Trakai.  Didelė teritorija, atsiveria nuostabus vaizdas iš dvaro terasos.

Visą straipsnį skaitykite žurnale VESTUVĖS.lt, pavasario numeryje.

vestuves-dvaruose

Foto: Eigirdas Scinskas.

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti

Jūs esate čia: SKAITINIAI VESTUVĖS LIETUVOS DVARUOSE