vestuvių planavimo ir dekoravimo studija
dirbame visoje lietuvoje
Tel. +370 612 02010
+370 647 04466

„PRESTIGE IDEA“: BEGALINĖ MEILĖ DARBUI IR DETALĖMS

Dviejų žavių moterų tandemas: abi vestuvių planuotojos iš Klaipėdos, abi vienodais vardais ir dar labai panašios viena į kitą, tarytum seserys... Kristina Bachmatavičė ir Kristina Benetienė, įkūrusios vestuvių planavimo studiją „Prestige Idea“, jau trečią sezoną planuoja vestuves poroms iš visos Lietuvos.

Didžiausia šių darbščių, energija trykštančių moterų ir jų komandos meilė – tai vestuvių planavimas ir dekoravimas. Jos džiaugiasi su būsimais jaunavedžiais galėdamos dalytis savo žiniomis, atradimų džiaugsmu ir mažu susikurtu pasauliu.

Vienodi vardai kaskart pažeria dviprasmiškų situacijų, bet neilgai trukus poros pradeda jas skirti. Atsižvelgdamos į savo ankstesnę darbo patirtį – viena rūpinasi kūrybine ir maitinimo dalimi, kita – organizacine.

Esate klaipėdietės, studiją įkūrėte uostamiestyje, turbūt pirmąsias vestuves ir organizavote Klaipėdos apskrityje?

Kad ir kaip būtų keista, pirmasis užsakymas mus pasiekė ne Klaipėdoje, todėl nuo pat pradžių veiklos skirstymo pagal miestus nebuvo. Važiuojame ten, kur mūsų tikrai reikia.

Kokias tendencijas pastebite vestuvių srityje artėjant šiam vestuvių sezonui?

Galėtume išskirti keletą pagrindinių. Daug dėmesio skiriama dekorui ir detalėms. Dažna pora renkasi tik dekoravimo paslaugas, o vestuves planuoja patys.

Taip pat poros atsisako vaizdo operatoriaus paslaugų ir didesnę dalį biudžeto skiria profesionaliam fotografui.

Su kuo jums asocijuojasi vestuvės vasarą? Kokių minčių kelia nepaisant to, kad laukia įtemptas darbymetis?

Pirmoji aplankiusi mintis – tai labai ilgi vakarai, kurie neapsieina be smagių pokalbių, ir vidinis džiugesys.

O kuris jums metų laikas labiausiai patinka vestuvėms organizuoti?

Pavasaris. Žydinčios obelys, alyvų žiedai, spalvos ir be galo sodrus bundančios gamtos kvapas.

Ar teko organizuoti vestuves užsienyje?

Nuolat jaučiamas vis didesnis susidomėjimas vestuvėmis užsienyje. Kiekvieną sezoną sulaukiame užklausų, tad šiuo metu kaip tik ruošiame keletą specialių pasiūlymų, kurie ir bus pristatyti. Dažnai kreipiasi poros, kurioms reikalingas tik koordinatorius – lydintis asmuo. Praėjusiais metais teko lydėti lietuvių poras į Kretą ir Dominikos salą. 

Begaline_meile1

Kaip sugalvojate vestuvėms temą, spalvas, dekorą? Iš kur semiatės idėjų?

Miglota vizija pasibeldžia savaime. Kad ir ką veiktume, nuolat apie tai galvojame. Temą, spalvas, idėjas padiktuoja pati pora, ji kaip nesibaigiančios knygos puslapiai, tik reikia mokėti juos perskaityti. O pagrindinis raktas į kūrybingumą – tai nenumaldomas troškulys bandyti, neišsemiama kantrybė ir trapi pergalės akimirka. Tai nesibaigiantis kelias grožio link.

Pirmi 3 jūsų klausimai porai, kuri kreipiasi į jus dėl vestuvių organizavimo (atmetant klausimus dėl vardų ir vestuvių datos)?

Kaip pati pora įsivaizduoja savo vestuves, kokie jų lūkesčiai?

Kaip juos kaip porą apibūdintų jų draugai?

Kokios pagalbos tikisi iš mūsų?

Kokios vestuvės per darbo patirtį Jums labiausiai įsiminė?

Vestuves įsimename dvejopai: dėl poros, su kuria užsimezgė itin artimas ryšys, arba tos, kurios tapo savotišku iššūkiu. Per sezoną visada būna bent vienos itin didelės apimties vestuvės, kurios sudėtingos ne tik fiziškai, bet ir emociškai.

Jūsų mėgstamiausi vestuvių fotografai Lietuvoje, kurių darbais visuomet žavitės?

Pirmiausia žavimės asmenybėmis, tik po to jų darbais. Šis kriterijus visiškai priešingas, jei situaciją vertintume iš poros požiūrio taško. Mums svarbus pozityvus bendravimas, organizuotumas ir nestandartinis matymas. Taip pat turi sieti vienas bendras tikslas – nepriekaištingas rezultatas. Kartais bendravimas peržengia partnerystės ribas ir virsta ilgalaike draugyste. Įprastai tie žmonės yra artimi savo kūryba ir požiūriu į darbą.

Jūsų nuomone, koks svarbus fotografo vaidmuo vestuvėse? Jei pora prašo rekomenduoti fotografą, į ką atsižvelgdamos jį siūlote?

Fotografas atlieka vieną svarbiausių vaidmenų vestuvėse. Tą dieną fotografo santykis su pora yra itin glaudus, jis lemia bendrą šventės nuotaiką. Beveik visos, besikreipiančios poros, prašo rekomenduoti fotografą. Pirmiausia aptariame jų lūkesčius, t. y. kiek jiems svarbios fotografijos, kokius darbus yra matę, kas imponuoja. Tikrai ne paskutinėje vietoje ir fotografų įkainiai. Pasitaiko porų, besidominčių fotografija ar susijusių su mada, tad atsiranda ir papildomų aspektų, į kuriuos būtina atsižvelgti siūlant vieną ar kitą kandidatūrą.

Kokius įvardytumėte savo, kaip vestuvių planuotojų, darbo privalumus ir trūkumus?

Pagrindinis darbo privalumas – patirtis, atsakomybė ir dėmesys detalėms. Esame reiklios ne tik sau, bet ir kitiems. Ilgalaikė praktika maitinimo ir renginių koordinavimo srityse suformavo visapusiškus organizacinius įgūdžius, kurie itin praverčia planuojant vestuves. Kiekvieną šventę aptariame detaliai, įvardijame net smulkiausias problemines vietas, tai mus skatina tobulėti ir įkvepia dirbti su dar didesniu entuziazmu. Objektyviausias atlikto darbo vertintojas yra pati pora, todėl nevengiame susitikti ir aptarti ne tik tai, kaip atrodė pati vestuvių diena, bet ir kaip jie vertina patį planavimo procesą. Be to, labai svarbu tai padaryti ne iš karto, o praėjus kuriam laikui.

Trys svarbiausi dalykai, be kurių jokiu būdu neapsieitumėte planuodamos vestuves?

Bet kuri ryšio priemonė, vaizduotė ir žinojimas, kad nėra nieko neįmanomo.

Kaip leidžiate laisvalaikį?

Kelionės, knygos, teatras, taurė vyno ir bičiuliški pašnekesiai. Bendraudamas nejučia save visą išdaliji. O kurdamas negali tik duoti, turi ir imti, kitaip aistra darbui gali tapti kankinanti, o ne džiuginanti. Bet mes laimingos, nes dirbame su meile ir džiaugiamės darbais, kuriuos padarėme.

Užsienio šalis, į kurią visada norite grįžti? Kodėl?

Esame aplankusios nemažai šalių, domimės istorija, vertiname architektūrą, maisto kultūrą, bet kol kas norisi važiuoti ten, kur dar nebuvome. Galbūt po penkerių ar aštuonerių metų atsakymas būtų kiek kitoks, o šiandien kelionėse pirmiausia ieškome įkvėpimo.

begaline_meile2

Komentarai 

 
#8 Violeta 2014-01-09 13:59
Super, dabar tik pamaciau :) jus nerealios :)
 
 
#7 Ineta 2013-12-12 01:27
Malonu skaityti toki straipsni.
 
 
#6 Sonata 2013-10-08 18:10
Isties labai grazus straipsnis.
 
 
#5 Laura 2013-10-07 10:14
Kaip grazu!
 
 
#4 Inesa 2013-10-04 11:18
Grazus straipsnis ir merginos labai grazios :)
 
 
#3 Lina 2013-10-02 22:51
Labai grazu!
 
 
#2 Inga 2013-09-25 17:10
Super mergaites! :)
 
 
#1 Aneta 2013-08-05 20:52
Zaviuosi jusu darbais!
 

Naujas komentaras

Saugumo kodas
Atnaujinti

Jūs esate čia: NAUJIENOS „PRESTIGE IDEA“: BEGALINĖ MEILĖ DARBUI IR DETALĖMS