Kaip Žaisti Domino: Žaidimo Taisyklės

Visame pasaulyje naudojami įvairių tipų domino rinkiniai ir daugybė žaidimų, kuriuos galima žaisti su jais. Mes pateikiame dažniausiai žaidžiamą Domino žaidimo variaciją – „Standartinio“ arba „Blokinio“ domino – taisykles. Galima žaisti naudojant standartinį arba „dvigubų šešių“ domino rinkinį, kurį sudaro 28 plytelės, tačiau taip pat galima žaisti su “dvigubų devynių” arba “dvigubų dvylikos” rinkiniu. Šį žaidimą galima žaisti dviese, tryse ir netgi keturiese, taip pat galima žaisti komandomis po du žaidėjus.

Domino žaidimo taisyklės:

Žaidimo pradžia:

 • Domino žaidimo kauliukas – tai stačiakampis, perskirtas į dvi dalis, kurios kiekvienoje pusėje gali būti nuo 0 iki 6 taškų. Domino kauliukai yra sumaišomi ir sudedami ant stalo taškais žemyn.
 • Kiekvienas žaidėjas traukia po 7 domino kauliukus ir padeda juos taip, kad kiti žaidėjai nematytų jų vertės.
 • Pirmasis žaidėjas yra tas, kuris turi dvigubą šešetuką arba galima traukti dar po vieną kauliuką ir kieno taškų suma yra didesnė, tas pradeda.

Žaidimo eiga:

Domino žaidimas yra pradedamas padedant pirmąjį kauliuką ant stalo, o tada kiekvienas žaidėjas paeiliui privalo pratęsti kauliukų grandinę. Jie prie pradinio kauliuko turi padėti tinkantį kitą kauliuką.

 • Tinkantys kauliukai yra visi jūsų turimi kauliukai, kurių vienos pusės taškų skaičius sutampa su ant stalo esančio kauliuko taškais.
 • Jeigu kažkuris žaidėjas tokio kauliuko neturi, tada jis traukia papildomą kauliuką iš visų užverstų kauliukų. Jei vėl neištraukia reikiamo, tada traukia tol, kol randa tinkamą kauliuką. Tokiu atveju ėjimas pereina varžovui, o jei šis taip pat neturi tinkančio kauliuko – vėl vyksta papildomo kauliuko traukimas.

Kiekvienas kauliukas turi būti dedamas taip, kad du sutampantys kauliuko galai būtų greta vienas kito. Išskyrus atvejus, kai kauliukas yra dvigubas, tada galima dėti kvadratu bet kuria iš trijų krypčių, kol dvi sutampančios pusės visiškai susiliečia. Domino grandinės forma vystosi atsitiktinai, atsižvelgiant į žaidėjų užgaidas ir žaidimo paviršiaus apribojimus.

Žaidimo pabaiga:

 • Įprastai žaidimas pasibaigia, kai vienas žaidėjas sužaidžia paskutinį savo domino, t.y. rankose nebeturi kauliukų.
 • Jei žaidimas pasiekia tokį tašką, kuriame nė vienas žaidėjas negali tęsti savo ėjimo, nes neturi tinkamų kauliukų, tada laimi tas, kurio bendra visų kauliukų taškų suma yra mažiausia.

Žaidimo variacijos:

Paprastai žaidimas yra žaidžiamas dviese, tačiau galima žaisti ir tryse ir keturiese. Tokiu atveju keičiasi kauliukų skaičius, su kuriais pradedamas žaidimas. Kuo daugiau žaidėjų, tuo mažesnis kauliukų skaičius. Žaidimas gali būti žaidžiamas:

 • Su dviem žaidėjais – pradedama su 8 kauliukais;
 • Trimis žaidėjais – pradedama su 6 kauliukais;
 • Su penkiais žaidėjais – pradedama su 5 kauliukais;
 • Su keturiais žaidėjais – pradedama su 5 kauliukais.

Tą patį žaidimą galima žaisti su dvigubų dvylikos rinkinių (91 kauliukas) arba dvigubų devynių rinkinių (55 kauliukai) domino rinkiniais. Turėdami dvigubų dvylikos rinkinį, keturi žaidėjai rinktų po 12 kauliukų, o su dvigubų devynių rinkiniu – devyni kauliukai būtų paimti pradžioje.