Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

Plastikiniai langai – tai patogus ir populiarius pasirinkimas namuose bei biuruose dėl jų šilumos ir garso izoliacinių savybių. Tačiau, kaip ir bet koks mechanizmas, jie gali patirti techninių problemų. Viena dažniausiai sutinkama problema – langų užstrigimas. Tai gali atsitikti dėl įvairių priežasčių: nuo temperatūros pokyčių ir dėvėjimosi iki netinkamo naudojimo ar montavimo.

Sugebėjimas atidaryti užstrigusį plastikinį langą yra svarbus dėl kelių priežasčių. Pirma, tai gali būti būtina norint užtikrinti tinkamą vėdinimą ir oro kokybę patalpose. Antra, užstrigęs langas gali kelti saugumo klausimą, ypač ekstremaliose situacijose, kai reikia greitai evakuotis. Trečia, savalaikis užstrigimo šalinimas gali išvengti papildomų remonto išlaidų. Ši instrukcija pateiks žingsnis po žingsnio vadovą, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, leisdamas vartotojams susidoroti su šia problema saugiai ir efektyviai.

Pagrindinės priežastys, kodėl plastikiniai langai užstringa

 1. Mechanizmo nusidėvėjimas: Plastikinių langų mechanizmai, kaip ir bet koks dažnai naudojamas įrenginys, gali nusidėvėti laikui bėgant. Dėvėjimasis gali apimti susidėvėjusias ar sulūžusias dalis, pasilaidojusius varžtus arba susidėvėjusius sandariklius. Tokios problemos gali apsunkinti arba visiškai neleisti atidaryti lango.
 2. Netinkamas langų priežiūra: Netinkama ar nepakankama langų priežiūra yra dar viena pagrindinė užstrigimo priežastis. Tai apima retą valymą, tepimo trūkumą judančiose dalyse ar nesugebėjimą laiku pakeisti sugedusių ar pažeistų dalių. Nešvarumai ir dulkes gali kauptis judančiose dalyse, sukeldami trintį ir apsunkindami langų atidarymą.
 3. Klimato sąlygų poveikis: Plastikiniai langai yra jautrūs temperatūros pokyčiams ir drėgmei. Karšti orai gali sukelti plastiko išsiplėtimą, o šalti – susitraukimą. Tai gali sukelti įtempimą ar deformaciją langų rėmuose ir užraktų mechanizmuose, dėl ko langai gali užstrigti arba nebeveikti tinkamai. Be to, didelė drėgmė gali sukelti rėmų pūtimą ar pelėsio augimą, kuris taip pat gali trukdyti normaliam langų veikimui.
Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

Pasirengimas darbui, prieš atidarant langą

Pasirengimas darbui atidaryti užstrigusį plastikinį langą apima tinkamų įrankių paruošimą ir saugumo priemonių laikymąsi.

Būtini įrankiai ir medžiagos:

 1. Atsuktuvai: Rinkinys kryžminio ir plokščio galo atsuktuvų, kad tiktų įvairiems varžtams.
 2. Reguliuojamas raktas: Gali prireikti reguliuojamo rakto, kad galėtumėte priveržti ar atleisti tvirtinimo elementus.
 3. Tepalas ar alyva: Lengvas tepalas ar alyva, pvz., WD-40, gali padėti sumažinti trintį judančiose dalyse.
 4. Plastikinis pleistras ar kaištis: Gali prireikti plastikinio pleistro ar kaiščio, kad galėtumėte atidaryti langą, jei jis užstrigo dėl deformacijos.
 5. Pincetas arba žnyplės: Naudingi pašalinant susikaupusius nešvarumus ar svetimkūnius iš lango mechanizmo.
 6. Valiklis ir šluostės: Langų valiklis ir šluostės padės išvalyti nešvarumus ir dulkes.

Saugumo priemonės:

 1. Apsaugos akiniai: Naudokite apsaugos akinius, kad apsaugotumėte akis nuo purvo, dulkių ar bet kokio skriejančio objekto.
 2. Pirštinės: Storos darbo pirštinės padės apsaugoti rankas nuo įbrėžimų ir įpjovimų.
 3. Tvarkinga aplinka: Užtikrinkite, kad dirbate tvarkingoje aplinkoje, kad išvengtumėte paslydimo ar trikdymo.
 4. Stabilus laiptelis ar kėdė: Jei langas yra aukštesnėje pozicijoje, naudokite stabilų laiptelį ar kėdę, kad pasiektumėte jį saugiai.
 5. Elektra neleidžiančios pirštinės: Jei turite dirbti su elektra (pvz., išjungiant signalizacijos sistemas), naudokite elektra neleidžiančias pirštinės.

Atidžiai sekite saugumo procedūras ir naudokite tinkamus įrankius, kad darbas būtų atliktas saugiai ir efektyviai.

Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

Žingsnis 1: Patikrinimas ir langų rankenėlės nustatymas

 1. Visualinis patikrinimas: Prieš pradedant bet kokius remonto darbus, atlikite išsamų visualinį patikrinimą. Tai apima langų rėmų, stiklo, rankenėlių ir užraktų apžiūrą. Ieškokite akivaizdžių pažeidimų, lūžių ar deformacijų.
 2. Langų rankenėlės pozicija: Patikrinkite, ar langų rankenėlė yra tinkamoje padėtyje. Langai gali turėti kelias rankenėlės pozicijas, pvz., uždarytą, atidarytą, ar ventiliacijos režimą. Įsitikinkite, kad rankenėlė nėra įstrigusi tarp šių pozicijų.
 3. Rankenėlės judėjimas: Bandykite švelniai pasukti rankenėlę įvairiomis kryptimis. Jeigu rankenėlė nejudės lengvai, nenaudokite per didelės jėgos – tai gali dar labiau pakenkti mechanizmui. Vietoj to, bandykite nustatyti, kas trukdo judėjimui.
 4. Tikrinimas užstrigimo vietos nustatymui: Jei rankenėlė juda, bet langas neatsidaro, tai gali būti užstrigęs užraktas arba mechanizmas. Atidžiai patikrinkite visas užrakto vietas ir mechanizmo dalis, kad nustatytumėte, kur yra problema.
 5. Nešvarumų ir pažeidimų patikrinimas: Ieškokite nešvarumų, dulkių ar svetimkūnių, kurie gali trukdyti langų mechanizmui. Taip pat patikrinkite, ar nėra pažeistų ar sulūžusių dalių.

Šis pirmasis žingsnis yra svarbus norint nustatyti, kokia problema gali būti su jūsų langu, ir padeda paruošti kitus remonto žingsnius. Patikrinimo metu būkite atidūs ir saugūs, kad išvengtumėte papildomų pažeidimų ar asmeninės traumos.

Žingsnis 2: Tarpų ir sandarinimo juostų patikrinimas

 1. Tarpų tikrinimas: Patikrinkite visus tarpus tarp langų rėmo ir sienos, taip pat tarp stiklo ir rėmo. Neįprasti ar nepastovūs tarpai gali rodyti, kad langas yra netinkamai subalansuotas ar yra kitų struktūrinių problemų.
 2. Sandarinimo juostų būklė: Apžiūrėkite langų sandarinimo juostas. Jos turėtų būti sveikos ir nepertraukiamos. Jeigu pastebite įtrūkimus, plyšius ar kitus pažeidimus, tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl langas sunkiai atsidaro.
 3. Lankstumas ir kietumas: Paspauskite ant sandarinimo juostų pirštu, kad patikrintumėte jų lankstumą. Jeigu jos atrodo labai kietos ar trapios, tai gali reikšti, kad jos yra senos ir netinkamos naudoti. Senos ir kietėjančios juostos gali trukdyti langui normaliai atsidaryti ar užsidaryti.
 4. Tarpų ir sandarinimo juostų valymas: Jeigu tarpai ir sandarinimo juostos yra užteršti, švelniai išvalykite juos. Naudojant švelnų valiklį ir minkštą šluostę, nuvalykite bet kokius nešvarumus, dulkes ar svetimkūnius, kurie gali trukdyti normaliam langų veikimui.
 5. Sandarinimo juostų tepimas: Kai kuriais atvejais, gali padėti sandarinimo juostų tepimas specialiu silikoniniu tepalu. Tai padidina juostų lankstumą ir padeda langui lengviau atsidaryti.

Žingsnis 3: Varžtų ir mechanizmo reguliavimas.

 1. Įvertinkite problemą: Pirmiausia apžiūrėkite langą ir jo mechanizmą, kad nustatytumėte, kuris dalis užstrigo. Tai gali būti dėl deformuotos ar susidėvėjusios detalių, ar neteisingai sukonfigūruoto mechanizmo.
 2. Varžtų patikrinimas ir reguliavimas: Jei problema yra susijusi su varžtais, atsukite arba priveržkite juos naudodami atsuktuvą. Kai kuriais atvejais, varžtai gali būti per laisvi ar per tvirtai priveržti, dėl ko langas negali tinkamai atsidaryti arba užsidaryti.
 3. Langų mechanizmo reguliavimas: Langų mechanizmas gali būti sudėtingesnė dalis. Jei pastebite, kad mechanizmas yra netinkamai sureguliuotas, galite naudoti specialius įrankius (tokius kaip atsuktuvai ar raktai), kad sureguliuotumėte jį. Tai apima mechanizmo aukščio, pločio ar gylumo koregavimą, priklausomai nuo problemos pobūdžio.

Saugos pastaba: Būkite atsargūs dirbdami su langų mechanizmais, kadangi netinkamas jų reguliavimas ar per didelė jėga gali pakenkti langui ar jums pačiam. Jei nesate tikri, kaip tinkamai atlikti šį darbą, patartina kreiptis į profesionalą.

Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

Žingsnis 4: Langų tepimas

 1. Pasirinkite tinkamą tepalą: Plastikiniams langams reikėtų naudoti specialų langų tepalą, kuris yra sukurtas neleisti dalių sukibti ir nekenkia plastikui. Venkite naudoti riebius ar koroziją sukeliančius tepalus.
 2. Nuvalykite langą ir jo mechanizmus: Prieš tepant, svarbu nuvalyti nešvarumus ir dulkes iš lango kraštų ir atidaromo mechanizmo. Tai galima padaryti su sausu skudurėliu arba švelniu valikliu.
 3. Tepkite lango judančias dalis: Tepkite tepalą ant visų judančių lango dalių, įskaitant vyrius, užrakto mechanizmą ir bet kokias kitas dalis, kurios juda arba trinasi. Būkite švelnūs ir nenaudokite per daug tepalo, kad jis nelašėtų.
 4. Patikrinkite lango veikimą: Po tepimo, atidarykite ir uždarykite langą kelis kartus, kad tepalas tolygiai pasiskirstytų. Tai padės užtikrinti, kad visas mechanizmas veiktų sklandžiai.
 5. Nuvalykite perteklinį tepalą: Jei ant lango rėmų ar stiklo yra perteklinio tepalo, švelniai nuvalykite jį sausu skudurėliu.

Saugos patarimas: Būkite atsargūs naudodami tepalus, ypač jei langas yra aukštai ir reikia naudoti kopėčias ar kitą pakėlimo įrangą.

Žingsnis 5: Galutinis patikrinimas ir langų atidarymas.

 1. Patikrinkite lango judėjimą: Atidarykite ir uždarykite langą kelis kartus, kad įsitikintumėte, jog visos dalys veikia sklandžiai ir be trikdžių. Įsitikinkite, kad langas atsidaro, užsidaro, ir užsifiksuoja be papildomo pastangų.
 2. Patikrinkite sandarumą: Uždarius langą, patikrinkite, ar nėra tarpų ar oro pratekėjimo tarp lango rėmo ir stiklo. Tai užtikrins, kad langas gerai sandarina ir nėra šilumos nuostolių.
 3. Peržiūrėkite varžtus ir mechanizmą: Dar kartą peržiūrėkite varžtus ir mechanizmą, įsitikindami, kad viskas tvirtai priveržta ir nėra jokių laisvų dalių.
 4. Pasitikrinkite tepalą: Įsitikinkite, kad tepalas tolygiai paskirstytas ir nėra perteklinio tepalo, kuris galėtų pritraukti dulkes ar nešvarumus.
 5. Atlikite vizualinį patikrinimą: Patikrinkite lango būklę vizualiai, ieškodami bet kokių pažeidimų ar nereguliarių dėmių, kurios gali rodyti, kad reikia papildomų pataisymų.
 6. Patikrinkite užrakto mechanizmą: Įsitikinkite, kad užraktas veikia teisingai ir kad langas yra saugiai užrakinamas.

Papildomi patarimai

Norint išvengti langų užstrigimo ateityje ir užtikrinti jų ilgaamžiškumą, svarbu atlikti reguliarią priežiūrą. Štai keletas patarimų, kurie padės užtikrinti, kad jūsų langai veiktų sklandžiai:

 1. Reguliarus valymas: Valykite lango rėmus ir stiklą reguliariai, kad išvengtumėte dulkių ir nešvarumų kaupimosi. Taip pat būtina valyti lango tarpus ir kanalus, kur gali susikaupę lapai, purvas ar vabzdžiai.
 2. Tepalų naudojimas: Tepkite langų mechanizmus (tokius kaip vyriai ir užraktai) specialiu langų tepalu arba silikono pagrindu tepalu. Tai turėtų būti daroma bent kartą per metus, kad užtikrintumėte sklandų jų veikimą.
 3. Patikrinkite ir reguliuokite mechanizmus: Reguliariai tikrinkite lango vyrius, užraktus ir kitus mechanizmus, kad įsitikintumėte, jog jie veikia tinkamai. Jei reikia, reguliuokite arba sutvirtinkite juos.
 4. Tikrinkite tarpines ir sandariklius: Laikui bėgant, lango tarpinės gali susidėvėti ar sugesti. Tikrinkite ir, jei reikia, keiskite tarpines, kad užtikrintumėte gerą sandarumą ir izoliaciją.
 5. Apsaugokite nuo drėgmės ir korozijos: Jei gyvenate drėgnoje aplinkoje arba jūsų langai yra arti vandens, svarbu apsaugoti metalines dalis nuo korozijos. Tai galima padaryti naudojant koroziją stabdančias medžiagas.
 6. Patikrinkite ir prižiūrėkite lango rėmus: Plastikiniai rėmai gali deformuotis dėl temperatūros pokyčių. Reguliariai patikrinkite, ar nėra matomų deformacijų ar pažeidimų.
 7. Išvenkite per didelės jėgos: Atidarant ar uždarant langus, venkite naudoti per didelę jėgą, kadangi tai gali pažeisti mechanizmą ar rėmus.
 8. Periodiškai patikrinkite langų būklę: Bent kartą per metus atlikite išsamų langų būklės patikrinimą, įvertindami visus mechanizmus, rėmus, stiklus ir tarpines.

Šie paprasti, bet efektyvūs patarimai padės išlaikyti jūsų langus gerame stovyje ir sumažins tikimybę, kad jie užstrigs ateityje. Reguliari priežiūra yra raktas į ilgaamžiškumą ir efektyvų langų naudojimą.

Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

Kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą: Žingsnis po žingsnio instrukcija

D.U.K. skyrius (Dažnai užduodami klausimai)

1. Kaip dažnai turėčiau tikrinti savo plastikinius langus?

Atsakymas: Plastikinius langus rekomenduojama tikrinti bent kartą per metus. Tai apima mechanizmų, sandariklių, rėmų ir stiklo patikrinimą. Reguliarios patikros padės užkirsti kelią didesniems gedimams.

2. Kokią priemonę turėčiau naudoti langų mechanizmų tepimui?

Atsakymas: Langų mechanizmams tepimui geriausiai tinka specialus langų tepalas ar silikono pagrindu tepalas. Venkite naudoti riebius ar koroziją sukeliančius tepalus, nes jie gali pakenkti plastikui.

3. Kaip pašalinti sunkiai atsidarančią ar užsidarančią langą?

Atsakymas: Pirmiausia patikrinkite, ar nėra laisvų ar susidėvėjusių varžtų ir reguliuokite juos. Taip pat patikrinkite langų mechanizmus ir tepkite juos tinkamu tepalu. Jei problema išlieka, kreipkitės į specialistą.

4. Ar galiu pats pakeisti sugedusią langų tarpinę?

Atsakymas: Taip, sugedusią langų tarpinę galima pakeisti savarankiškai, jei turite tinkamus įrankius ir šiek tiek meistriškumo. Tačiau, jei nesate tikri dėl savo sugebėjimų, geriau kreiptis į profesionalą.

5. Ką daryti, jei langas pradeda praleisti šaltį ar drėgmę?

Atsakymas: Tokiu atveju patikrinkite langų sandariklius ir tarpines. Jei pastebėsite susidėvėjimą ar pažeidimus, juos reikėtų pakeisti. Taip pat galite patikrinti, ar langų rėmai nėra iškreipti.

6. Kaip valyti plastikinius langų rėmus?

Atsakymas: Plastikinius langų rėmus rekomenduojama valyti švelniu valikliu ir švariu skudurėliu. Venkite naudoti šiurkščius šveitiklius ar stiprius chemikalus.

7. Ar saugu naudoti garo valytuvą plastikinių langų valymui?

Atsakymas: Garo valytuvas gali būti naudojamas plastikiniams langams, tačiau būtina elgtis atsargiai. Nenaudokite per aukštos temperatūros ir venkite tiesioginio kontakto su tarpinėmis ir sandarikliais, kad nesukeltumėte jų susitraukimo ar deformacijos.