Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Panevėžys, širdyje Aukštaitijos regiono esantis miestas, yra neatskiriama Lietuvos kultūros ir sporto dalis. Nuo senų laikų šis miestas buvo žinomas kaip aktyvus kultūros ir sporto renginių centras, teikiantis didelę reikšmę savo gyventojų sveikatai ir fiziniam aktyvumui. Sporto infrastruktūra Panevėžyje – tai ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir svarbus miesto identiteto ir bendruomeniškumo aspektas.

Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ rekonstrukcijos projektas A. Jakšto g. 1, Panevėžio mieste, atveria naujas galimybes ne tik miesto, bet ir viso regiono sporto ir sveikatos kultūros plėtrai. Šis projektas yra ambicingas žingsnis, siekiant modernizuoti esamas infrastruktūras ir sukurti aukšto lygio sporto bei sveikatingumo erdvę, atitinkančią šiuolaikinius standartus ir miesto gyventojų lūkesčius.

Rekonstrukcijos metu numatoma ne tik atnaujinti esamas erdves, bet ir plėsti komplekso funkcionalumą, įvedant naujas paslaugas ir patogumus. Tai ne tik padidins sporto ir sveikatingumo paslaugų prieinamumą miesto gyventojams, bet ir sustiprins Panevėžio pozicijas kaip svarbaus sporto turizmo ir renginių organizavimo vietos.

Projektas atspindi Panevėžio miesto ambiciją tapti ne tik regioninio, bet ir nacionalinio masto sporto ir sveikatingumo centru, prisidedant prie visos šalies sporto kultūros ir sveikos gyvensenos skatinimo. Tai – puiki proga Panevėžiui parodyti savo inovatyvumą ir įsipareigojimą kurti tvarią, gyventojams draugišką miesto aplinką.

Projekto Apžvalga

Panevėžio mieste įsikūręs „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centras yra suplanuotas atlikti ne tik išorinę atnaujinimo operaciją, bet ir esminę vidinę transformaciją. Šio projekto tikslas – sukurti modernų, daugiafunkcinį kompleksą, kuris atitiktų šiuolaikinius sporto ir sveikatinimo standartus, kartu išlaikant ir puoselėjant Panevėžio miesto tradicijas ir kultūrą. Rekonstrukcijos metu planuojama ne tik atnaujinti esamą infrastruktūrą, bet ir praplėsti komplekso galimybes, įtraukiant naujas erdves ir paslaugas, tokias kaip modernus 50 metrų ilgio plaukimo baseinas, sveikatingumo zonas, sporto sales ir kitas patogumus.

Vizija: Projekto vizija yra ambicinga ir orientuota į ateitį – sukurti kompleksą, kuris taptų regioninio ir nacionalinio masto sporto ir sveikatinimo epicentru. Tai ne tik padidins sporto ir sveikatinimo paslaugų prieinamumą Panevėžio gyventojams, bet ir atvers naujas galimybes tarptautinio lygio sporto renginiams, sustiprindamas miesto vaidmenį Lietuvos sporto pasaulio žemėlapyje.

Projekto Svarba Bendruomenei: „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centro rekonstrukcija yra labai svarbi Panevėžio miesto ir viso regiono bendruomenei. Ji ne tik suteikia naujų galimybių sportui ir sveikatinimui, bet ir skatina bendruomenės narius būti aktyvesniais, sveikesniais ir labiau įsitraukti į miesto gyvenimą. Projekto įgyvendinimas reiškia ne tik patobulintas sporto sąlygas, bet ir kokybiškesnes laisvalaikio praleidimo galimybes bei skatinimą įgyvendinti sveikos gyvensenos principus.

Projektas taip pat turės teigiamą poveikį vietos ekonomikai, pritraukiant lankytojus ir turistus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių, dėl ko padidės viešbučių, restoranų ir kitų paslaugų paklausa. Tai savo ruožtu skatins naujų darbo vietų kūrimą ir verslo plėtrą regione.

„Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centro rekonstrukcija yra žingsnis į priekį ne tik sporto, bet ir viso Panevėžio miesto plėtroje, atspindintis miesto siekį tapti modernesniu, sveikesniu ir patrauklesniu gyventi bei lankyti.

Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Rekonstrukcijos Plano Detalės

Planuojamos Statybos ir Atnaujinimai: Panevėžio „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centro rekonstrukcija apima keletą svarbių projektų elementų:

 1. Naujas 50 Metrų Ilgio Baseinas: Centras bus papildytas nauju, olimpinių standartų atitinkančiu 50 metrų ilgio plaukimo baseinu su 10 takais. Šis baseinas leis organizuoti tarptautinio lygio varžybas ir suteiks aukščiausios kokybės treniruočių sąlygas sportininkams.
 2. Esamo Baseino Atnaujinimas: Dabartinis 25 metrų ilgio baseinas bus atnaujintas, kad atitiktų šiuolaikinius saugumo ir komforto standartus. Tai užtikrins geresnes sąlygas vietos bendruomenės nariams ir mokyklų mokiniams.
 3. Sveikatingumo Zonos: Įrengiamos naujos sveikatingumo zonos, įskaitant saunas, garų pirtis, masažo kambarius ir kitas erdves, skirtas lankytojų atsipalaidavimui ir sveikatos gerinimui.
 4. Sporto Salės ir Mokymo Erdvės: Projektas apima modernių sporto salių ir mokymo erdvių įrengimą, kurios bus pritaikytos įvairiems sporto užsiėmimams ir renginiams.

Techniniai Duomenys ir Infrastruktūros Patobulinimai: Rekonstrukcijos projektas numato įvairius techninius atnaujinimus ir infrastruktūros patobulinimus:

 1. Energetinis Efektyvumas: Pastato atnaujinimai bus atlikti atsižvelgiant į energetinio efektyvumo principus, taip mažinant aplinkos poveikį ir eksploatacijos išlaidas.
 2. Prieinamumas ir Saugumas: Didelis dėmesys bus skiriamas patalpų prieinamumui įvairiems lankytojų grupėms, įskaitant žmones su negalia. Taip pat bus atnaujintos saugumo sistemos ir gelbėjimo įranga.
 3. Šiuolaikinės Technologijos: Į projektą bus įtrauktos pažangios technologijos, tokios kaip modernios vandens valymo ir vėdinimo sistemos, užtikrinančios aukščiausią patogumo ir higienos lygį.
 4. Ekologiškos Medžiagos: Statybose ir rekonstrukcijoje bus naudojamos tvarios, aplinkai draugiškos medžiagos, siekiant sumažinti projekto poveikį aplinkai.

Šios rekonstrukcijos dalys ir techniniai patobulinimai ne tik padidins centro funkcionalumą, bet ir užtikrins, kad „Aukštaitija“ taptų vienu iš pažangiausių sporto ir sveikatinimo kompleksų Lietuvoje, atitinkančiu tarptautinius standartus ir lūkesčius.

Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Architektūra  ir Funkcionalumas

Panevėžio „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centro architektūra neatsiejama nuo jo funkcionalumo ir estetikos, o langų bei durų dizainas čia vaidina esminį vaidmenį. Šiuolaikinės architektūros principai reikalauja, kad langai ir durys ne tik būtų patrauklūs vizualiai, bet ir harmoningai įsijungtų į visą pastato dizaino konceptą. Jie padeda formuoti pastato išvaizdą, pabrėždami jo modernumą ir atvirumą bendruomenei, suteikdami lengvumo ir erdvumo pojūtį.

Energetinis Efektyvumas: Energetinis efektyvumas yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinių statybų principų. Langai ir durys „Aukštaitija“ komplekse yra suprojektuoti taip, kad užtikrintų optimalų šilumos išlaikymą žiemą ir vėsinimą vasarą, taip sumažinant energetines išlaidas. Naudojama aukštos kokybės stiklo ir rėmų technologija leidžia maksimaliai išnaudoti natūralią šviesą, suteikiant patalpoms šviesumo ir kartu sumažinant dirbtinio apšvietimo poreikį.

Medžiagos ir Technologijos: Langų ir durų gamybai pasirinktos medžiagos ir technologijos atitinka aukščiausius ilgaamžiškumo, saugumo ir funkcionalumo standartus. Naudojamos pažangios, ilgaamžiškos ir atsparios medžiagos, užtikrinančios, kad langai ir durys išlaikytų savo estetines ir funkcionalias savybes ilgą laiką.

Integruota Architektūra: Langai ir durys yra integrali „Aukštaitija“ centro architektūros dalis. Jų dizainas ir išdėstymas yra kruopščiai suplanuoti taip, kad sudarytų vientisą vizualinį ir funkcinį ryšį su išorės fasadu ir vidaus erdvėmis. Tai suteikia pastatui modernaus ir atviro įstaigos įvaizdį.

Prisitaikymas prie Aplinkos: Langų ir durų dizainas yra pritaikytas prie Panevėžio klimato sąlygų, užtikrinant, kad pastatas būtų patogus ir funkcionalus visais metų laikais. Tai apima tiek šilumos izoliaciją žiemą, tiek efektyvų saulės spindulių blokavimą vasarą.

Vartotojų Patogumas: Langų ir durų dizainas bei funkcionalumas yra orientuotas į lankytojų patogumą. Tai reiškia lengvą prieigą, patogų naudojimą, optimalų apšvietimą ir gera oro cirkuliaciją, užtikrinančią malonų buvimą patalpose.

Inovacijos ir Tvarumas: Projektuojant langus ir duris buvo taikomos inovatyvios ir tvarios praktikos. Tai apima ekologiškų medžiagų naudojimą, atliekų mažinimą statybos metu ir energijos taupymo sprendimus, prisidedant prie viso komplekso tvarumo ir ekologinio efektyvumo.

Šie aspektai leidžia „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centrui ne tik atrodyti estetiškai patraukliai, bet ir būti funkcionaliu, patogiu lankytojams ir tvariu, mažinant poveikį aplinkai.

Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Biudžetas ir Finansavimas

Panevėžio „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centro rekonstrukcijos projektas yra ambicingas ne tik savo mastu ir tikslais, bet ir finansine prasme. Projekto bendras biudžetas yra numatytas siekiant 15 milijonų eurų. Šis biudžetas apima visus rekonstrukcijos darbus, įskaitant naujo plaukimo baseino statybą, esamų patalpų atnaujinimą, sveikatingumo zonų įrengimą, infrastruktūros atnaujinimus ir kitas su projektu susijusias išlaidas.

Be to, techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų biudžetas nustatytas neviršyti 370 000 eurų su PVM. Tai apima visas su projektavimu, statybos valdymu ir kokybės užtikrinimu susijusias išlaidas.

Finansavimo Šaltiniai: Projekto finansavimas yra sudėtingas ir daugiasluoksnis, apimantis tiek vietos, tiek galbūt nacionalinius ir ES finansavimo šaltinius:

 1. Vietos Savivaldybės Lėšos: Pagrindinė finansavimo dalis tikėtina ateis iš Panevėžio miesto savivaldybės, atsižvelgiant į projekto svarbą miesto infrastruktūrai.
 2. Nacionalinės Vyriausybės Parama: Atsižvelgiant į projekto mastą ir svarbą, gali būti taikomos Lietuvos vyriausybės subsidijos ar specialios investicinės programos.
 3. Europos Sąjungos Fondai: Kadangi projektas atitinka daugelį tvarumo ir regioninės plėtros kriterijų, gali būti galimybė gauti finansavimą iš ES struktūrinių fondų.

Investicijų Paskirstymas: Investicijos bus paskirstytos atsižvelgiant į projekto prioritetus ir etapus. Didžiausia dalis biudžeto bus skirta statybos darbams ir esamų patalpų atnaujinimui. Tai apima medžiagų, darbo jėgos ir statybos technikos išlaidas. Likusi dalis bus naudojama projektavimo, administravimo, kokybės užtikrinimo ir kitoms su projekto vykdymu susijusioms išlaidoms.

Projekto finansavimo struktūra ir išsami biudžeto analizė užtikrins, kad visos lėšos būtų naudojamos efektyviai ir skaidriai, siekiant geriausių galimų rezultatų ir užtikrinant, kad „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centras taptų aukščiausios klasės įstaiga.

Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Panevėžio Daugiafunkcinio Sporto ir Sveikatinimo Centro „Aukštaitija“ Rekonstrukcija

Konkurso Procesas

Panevėžio „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centro rekonstrukcijos projektas yra paskelbtas kaip atviras konkursas, siekiant pritraukti įvairių architektų, statybos ir dizaino specialistų dėmesį ir idėjas. Konkurso tikslas – rasti inovatyviausią, funkcionaliausią ir estetiškiausią sprendimą, kuris atitiktų visus projekto reikalavimus ir lūkesčius.

Reikalavimai: Konkurso dalyviams reikia pateikti išsamius projektus, kuriuose būtų atsižvelgta į visus techninius, estetinius ir funkcionalumo aspektus. Tai apima architektūrinius brėžinius, detalų planavimą, energijos efektyvumo strategijas, naudojamų medžiagų ir technologijų aprašymus, taip pat finansinę projekto analizę.

Pateikimo Terminai ir Procesas: Konkurso pateikimo terminai yra griežtai nustatyti. Dalyviai turi laikytis nustatytų terminų ir pateikti savo projektus iki nurodytos datos. Visi pateikimai turėtų būti atlikti elektroniniu būdu per oficialią konkursą organizuojančios institucijos svetainę ar nurodytą platformą.

Komisijos Sudėtis: Konkurso vertinimo komisija sudaryta iš įvairių sričių specialistų, įskaitant architektus, miesto planuotojus, inžinierius, vietos savivaldybės atstovus ir galbūt kitus suinteresuotus asmenis. Komisija yra atsakinga už visų pateiktų projektų objektyvų ir išsamų vertinimą.

Vertinimo Kriterijai: Konkursui pateiktų projektų vertinimas bus atliekamas remiantis iš anksto nustatytais kriterijais, kurie apima:

 • Inovatyvumą ir kūrybiškumą.
 • Funkcionalumą ir praktiškumą.
 • Tvarumą ir energetinį efektyvumą.
 • Estetiką ir dizaino kokybę.
 • Biudžeto atitiktį ir finansinį efektyvumą.
 • Atitikimą vietos bendruomenės lūkesčiams ir poreikiams.

Konkurso procesas yra svarbus žingsnis užtikrinant, kad „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centras būtų atnaujintas atsižvelgiant į aukščiausius standartus, inovacijas ir bendruomenės interesus.

Projekto Poveikis ir Lūkesčiai

Sporto ir Sveikatinimo Paslaugų Plėtros Poveikis Miesto Gyventojams: „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centro rekonstrukcija Panevėžyje neabejotinai turės teigiamą poveikį miesto gyventojams. Modernizuotos ir išplėstos sporto bei sveikatingumo paslaugos padidins gyventojų galimybes rūpintis savo sveikata ir gerove:

 1. Prieinamumas: Nauji ir atnaujinti sporto bei sveikatingumo objektai taps lengviau prieinami įvairioms bendruomenės grupėms, įskaitant jaunimą, senjorus ir neįgaliuosius.
 2. Sveikatos Gerinimas: Reguliarios fizinės veiklos ir sveikatingumo procedūrų galimybės prisidės prie gyventojų fizinės ir psichinės sveikatos gerinimo.
 3. Bendruomeniškumo Skatinimas: Sporto ir sveikatingumo kompleksas taps vieta, kur susiburs įvairios bendruomenės grupės, skatindamas socialinę sąveiką ir bendruomeniškumo jausmą.

Tarptautinių ir Nacionalinių Varžybų Organizavimo Galimybės: Rekonstruotas kompleksas atvers naujas galimybes tarptautinių ir nacionalinių varžybų organizavimui:

 1. Aukštos Klasės Sporto Renginiai: Naujas 50 metrų ilgio plaukimo baseinas ir kitos modernios sporto infrastruktūros leis Panevėžiui tapti vienu iš Lietuvos sporto varžybų centrų.
 2. Talentų Augimas: Aukštos kokybės treniravimosi sąlygos padės ugdyti vietos sporto talentus ir skatinti aukšto lygio sporto plėtrą.

Turizmo Skatinimas: Šis projektas taip pat turės teigiamą poveikį vietiniam turizmui:

 1. Sporto Turizmas: Tarptautinių renginių organizavimas pritrauks lankytojus ir sporto entuziastus iš kitų šalių, taip skatindamas turizmą ir vietos ekonomiką.
 2. Verslo ir Paslaugų Plėtra: Didėjantis lankytojų srautas paskatins viešbučių, restoranų, ir kitų su turizmu susijusių paslaugų plėtrą.

Projekto įgyvendinimas „Aukštaitija“ sporto ir sveikatingumo centre ne tik padidins Panevėžio patrauklumą kaip sporto ir turizmo miesto, bet ir pagerins vietos gyventojų gyvenimo kokybę, teikdamas daugiau galimybių sveikatai ir laisvalaikiui.