Daugyba yra vienas sudėtingiausių pagrindinės matematikos aspektų, todėl sėkmingai išmokus daugybos lentelę galite išvengti kai kurių su daugyba susijusių problemų. Šie įgūdžiai gali būti itin svarbūs realiame gyvenime, nes įsimenant daugybos lentelę galite greičiau išspręsti kai kuriuos daugybos veiksmus. Jei esate mokinys, besimokantis daugybos lentelės, arba mokytojas, ieškantis patarimų, kaip lengviau išmokyti vaikus daugybos lentelę, šis straipsnis kaip tik jums.
Kaip Išmokti Daugybos Lentelę?
Daugybos lentelės mokymosi procesas:
Geriausias būdas išmokti daugybos lentelę yra laipsniškas mokymosi procesas. Leiskite vaikams žinoti, kodėl jiems reikia išmokti šią lentelę ir duokite laiko jas įsiminti. Be to, norint išmokti daugybos lentelę, pirmiausia vaikai turi suprasti sudėties ir atimties sąvokas. Tai reiškia, kad jūsų vaikas turi išmokti sudėti ir atimti, kad galėtų visiškai suprasti daugybos procesą. Daugybą galite paaiškinti kaip sudėties procesą ir pateikti pavyzdį: 2 x 3 daugybos uždavinį galite pateikti taip – 2 × 3 reiškia 2 grupes po 3, kurios jums duos 6.
Keletas mokymosi triukų:
- Padauginimas iš 0 vadinamas nulinės sandaugos savybe. Tai reiškia, kad bet kokį skaičių padauginus iš nulio, gaunamas nulis. Pavyzdžiui, 0 × 2 = 0.
- Padauginus iš skaičiaus 1 gaunamas toks pat skaičius, iš kurio yra dauginama. Pavyzdžiui, 1 × 2 = 2. Tai vadinama tapatybės savybe.
- Padauginus iš skaičiaus 2, gaunamas dvigubas skaičius. Tai tas pats, kaip pridėti skaičių prie savęs. Pavyzdžiui, 2 × 3 = 6 ir 3 + 3 = 6.
- Padauginus iš 5, sandauga baigiasi 0 arba 5, o didėjant kiekvienam skaičiui, iš kurio yra dauginama, sandauga didėja 5. Tai reiškia, kad prie dabartinės vertės pridedate penkis, kad gautumėte kitą skaičių. Pavyzdžiui, 5 × 2 = 10. Norėdami gauti 5 × 3, pridedate 5 prie 10, taip gausite 15, todėl 5 × 3 = 15.
- Paprasčiausia lentelė yra daugyba iš skaičiaus 10. Kai padauginate skaičių iš 10, rezultatas yra tas pats skaičius, bet jo gale dar reikia prirašyti nulį. Pavyzdžiui, 10 × 2 = 20, 10 × 3 = 30.
Patarimai, kaip įsiminti daugybos lentelę:
Kai turite mokymosi strategiją, tada yra lengviau įsiminti daugybos lentelę. Jei jums reikia veiksmingo mokymosi metodo, galite pabandyti atlikti šiuos veiksmus:
-
Pirmas žingsnis – parašykite daugybos lentelę:
Paprašykite savo vaiko nukopijuoti daugybos lentelę naudojant pasirinktos spalvos pieštukus. Toks pratimas yra ne tik ekonomiškas, nes jums nereikia spausdinti kiekvienam vaikui daugybos lentelės, bet ir veiksmingas, nes turint regimąją atmintį tokiu būdu daugybos lentelę išmokstama daug greičiau. Šio metodo tikslas – paskatinti vaikus labiau domėtis šia tema ir aktyviai dalyvauti pratybose. Naudojant spalvotus pieštukus vietoj įprasto rašiklio mokymosi veikla taps daug įdomesnė.
-
Antras žingsnis – perskaitykite daugybos lentelę pirmyn ir atgal:
Kai vaikai spalvotais pieštukais perrašo daugybos lentelę, tada paprašykite vaikų lėtai deklamuoti kiekvieną lentelės stulpelį pirmyn ir atgal. Kartokite kiekvieną stulpelį tol, kol jūsų mokiniai galės deklamuoti lentelę nežiūrėdami į ją.
-
Trečias žingsnis – naudokite žaislus:
Galite naudoti žaislus ar vaizdines priemones, pvz., statybinius blokus, monetas, pieštukus ir trintukus, kad mokymosi procesas būtų smagesnis.
-
Ketvirtas žingsnis – mokykitės nuo lengvo iki sunkaus:
Puikus triukas norint greitai įsiminti daugybos lenteles yra pradėti mokytis nuo paprasčiausių stulpelių, o tada pereiti prie sudėtingesnių. Pradėkite nuo 0, 1, 2, 5 ir 10, nes šį modelį lengva įsiminti, o tada pereikite prie 3, 4, 6, 7, 8, 9 daugybos. Daugyba iš 10 yra lengviausia daugybos lentelėje, nes reikia tiesiog pridėti nulį prie skaičiaus, kurį dauginate iš 10. Taip pat lengva išmokti daugybą iš 1, nes sandauga iš 1 visada yra lygi tam skaičiui, iš kurio dauginama. O daugyba iš 5 visada baigiasi skaitmenimis 5 ir 0. Kai vaikai išmoks paprastesnius daugybos stulpelius, tada galite pereiti prie sudėtingesnių.
-
Penktas žingsnis – praktikuokite sudėties metodą:
Naudodami sudėjimo metodą vaikai gali greitai išmokti daugybos lentelę. Pavyzdžiui, jei norite padauginti 5 × 5, galite penkis kartus sudėti po 5, kad gautumėte teisingą atsakymą, t.y. 5 + 5 + 5 + 5 + 5 = 25, tai yra tas pats, kas 5 × 5 = 25. Norėdami pereiti į kitą daugybos lentelės mokymosi etapą, vaikai gali pridėti skaičių prie ankstesnio daugybos rezultato. Pavyzdžiui, norėdami gauti 5 × 6, prie paskutinės sandaugos, t.y. 25, pridėkite 5 ir gausite 30. Šis metodas padės vaikams susipažinti su toliau pateiktomis daugybos lentelės sekomis.